Robocot 2016

Robocot 2016

 

ROBOCOT 2016 MALATYA

Robot | Maker & İcat | Yeni fikir | Eğlence | İnovasyon

2015-2016 Akademik yılında bir araya gelen, İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin  kurduğuBilgoritma Topluluğu, Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde düzenlenen robotik etkinliklerine bir yenisini Malatya’daROBOCOT 2016 ismiyle organize ediyor.

Topluluk daha önce tüm Dünya’da aynı anda gerçekleşen 48 saat boyunca oyun geliştirme etkinliği olan Global Game Jam (GGJ) etkinliğinin Malatya ayağını geliştirdi ve bu etkinliği topluluğun her yıl düzenlenecek etkinlikleri arasına aldı. GGJ etkinliği tüm kamu kuruluşları ve teknolojik gelişmeyi destekleyen şirketlerin katkılarıyla adından sıkça söz ettirmiştir.

Topluluk İnönü Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih KOCAMAZ’ın akademik danışmanlığı ve her geçen gün yeni etkinlikler için aşkla ve şevkle hareket eden yüzü aşkın bilgisayar mühendisliği öğrencisi tarafından oluşturulmuştur.

Topluluk aynı istek ve heyecanla çıtayı bir üst aşamaya taşıyor ve yine geleneksel hale getireceği yeni bir etkinliği başlatıyor; ROBOCOT 2016 !…

Kayısı tüm dünyada hem Malatya’nın hem Türküye’nin tanıtımında ilk sıralarda geldiği için etkinlik adı ROBOCOP (robot polis) isminden de esinlenilerek, ROBOT + apriCOT (Kayısı) kelimelerinin birleşmiş hali olan “ROBOCOT” olarak belirlendi.

Robocot 2016 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirilecek. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen konferanslar, atölyeler ve stant alanları ile elektronik, robotik ve bilişim alanında inovatif çalışmalar gerçekleştiren mesleki, Ar-Ge sektörleri, meslek liseleri, bilimsel kulüp çalışmaları yapan eğitim kurumları, makerlar / mucitler, strateji ve teknoloji birimlerinin aktif çalıştığı kamu kuruluşları ve  üniversitenin paylaşımda bulunduğu platform oluşturulmaktadır.

Etkinlik İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı başta olmak üzere medya, resmi kurumlar ve özel sektörden onlarca firma tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik üç ana başlık içermektedir:

1- Robotik ve Kodlama Yarışmaları

2- Maker ve Mucitler Sergisi

3- Atölye ve Konferanslar

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir