İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden Üstün Zekalı Çocuk Eğitmen ve Ebeveynlerine Özel Seminerler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden Üstün Zekalı Çocuk Eğitmen ve Ebeveynlerine Özel Seminerler
Arkadaşlar, Sabahattin Zaim Üniversitesi Ümraniye Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evi’nde 24 Ocak 2016 tarihinde 10:00 ile 15:00 saatleri arasında Dr. Çiğdem Nilüfer Umar tarafından “Üstün zekâlı ve özel yetenekli çocuğun koçu olacak ebeveyne elzem ipuçları, örnek olay çalışmaları üzerinden danışmanlık” konulu seminer veriliyor, bilginiz olsun.
Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Üstün Zekalılar Öğretmenliği Öğretim Üyesi ve İZÜ Özel Yetenekli Çocuklar Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez (İZÜÇEM) Müdürü, Dr. Çiğdem Nilüfer UMAR Akademik Kurul Başkanlığı ve Danışmanlığını yaptığı Ümraniye Belediyesi “BİLGE ÇOCUK” projesi kapsamında eğitim seminerleri çalışmalarına devam ediyor.
Bilge Çocuk Projesi’nde “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Ebeveyn Eğitim Seminerleri” düzenlenen Akademisyenimiz Dr. Çiğdem Nilüfer Umar, 10 Ocak 2016 Pazar günü etkinliklerin üçüncüsü eğitim toplantısını düzenledi. Bilge Çocuk Projesi kapsamında özel eğitim gören öğrencilerin öğretmenlerine eğitimler verdiğini ifade eden Akademisyenimiz, “Bilge Çocuk Projesi kapsamında 3. ve 2. sınıfta öğrenim gören üstün zekalı ve yetenekli olarak tanılanmış 100 öğrenci hafta sonları Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evindeki atölye çalışmalarına devam ediyor. Ben de bu öğrencilerin öğretmenlerine ‘Üstünlük Kavramı ve Üstünlerin Özellikleri, Üstün Zekalı Çocukların Fark Edilmeleri ve Tanılanmaları,  Üstünlere Yönelik Etkin Eğitim ve Öğretim Stratejileri ve Özel Öğrenme Güçlüğü’ başlıklarında 4 seminer verdim. Bundan sonra da ebeveyn seminerlerine başladık” dedi.
Eğitim seminerleri serisi kapsamında, daha önceki haftalarda ebeveynlere “Üstün zekâlı ve özel yetenekli bebek, çocuk, genç ve yetişkinlerin özellikleri, Üstün zekâlı ve özel yetenekli çocuğun beceri ve yeteneklerini belirlemek ve geliştirmek, Üstün zekâlı ve özel yetenekli çocuğun sosyal duygusal gelişiminde ebeveynin desteği” konularında seminerler veren Dr. Çiğdem Nilüfer Umar, çalışmalarına devam ediyor. Umar’ın “Üstün zekâlı ve özel yetenekli çocuğun koçu olacak ebeveyne elzem ipuçları, örnek olay çalışmaları üzerinden danışmanlık” konulu seminer Ümraniye Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evi’nde 24 Ocak 2016 tarihinde 10:00 ile 15:00 saatleri arasında olacak.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir