İleri Matematik ve Düşünme Becerileri Kampı

İleri Matematik ve Düşünme Becerileri Kampı

Arkadaşlar ileri matematik ve düşünce becerileri kampı Banu Erciyes tarafından dersler veriliyor ve ücreti 8 hafta 4.,5. ve 6.sınıflar için 480 TL.

Bu kamp matematikte yetenekli ve daha ileri matematik yapmak isteyen çocuklar için hazırlanmıştır. Matematikte okul müfredatlarının kolay geldiği çocukların aileleri bu kampı çocuklarının matematik alanındaki yeteneklerinin körelmesine engel olmak ve mevcut potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlamak için çocuklarının katılmasını düşünebilirler.

Matematikte yetenekli çocuklar aritmetik işlemlerindeki hızları ve isabetli cevapları ile dikkat çekerler. Fakat sınıflarında onlara kolay gelen aritmetik işlemler ile çalışırken  kendi seviyelerine uygun matematiksel düşünmelerini daha ileri taşıyacak olan çalışmaları yapamazlar.
Cebir alanına geçişte bu dönem çok değerlidir.
Çocuklarınız yeteneklerini geliştirip ileriye mi gidecek yoksa yıllar içinde beklerken yeteneklerini mi köreltecek?

Bu kampla Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi çocuklarınızın gereksinim duyduğu ilerlemeyi sağlayacak.

Kamp 2 çalışmadan oluşmaktadır.
1. çalışmada düşünme becerileri dediğimiz, uzay-mekan algısına ve şekiller arasında mantıksal ilişkiler kurmasını sağlamak üzere görsel malzemeler ile çalışmalar yapılmaktadır. Amacımız zihni düşsel olarak açmak ve matematik altyapısını oluşturmaktır.
2.çalışma da ise aritmetikten cebire geçiş üzerine yapılmaktadır. Problemleri denklem kurarak çözmeye başlamaları için gerekli olan kavramsal alt yapıyı sağlıyoruz.

Gruplar seviyelere göre ayrılmakta ve her seviye kendi hızında ilerlemektedir. Bu amaçla her kamp dönemi öncesi seviye grupları oluşturmak üzere tarama yapılmaktadır.

 

Başlangıç Tarihleri ve Saati: 03 Nisan – 22 Mayıs 2016 arasında Pazar günleri yapılacaktır. Seviye gruplarına göre saatler belirlenecektir.

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

 

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir