LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN ASTRONOMİ BİLİM OKULU

LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN ASTRONOMİ BİLİM OKULU

“Teleskoplar, Bilimsel Dedektörler ve Geleceğin Bilim İnsanları” Bilim Okulunda teleskopları ve teleskoplara bağlı dedektörleri kendiniz kullanarak astronomik gözlemlerin nasıl yapıldığını ve bir astronom ya da astrofizikçi nasıl olunur öğrenme fırsatı bulacaksınız.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Bilim Okulu, her biri 5 gün süren iki dönemden oluşmaktadır. İlk dönem İstanbul’da bulunan lise ve dengi okullardaki öğrencilerden 20, ikinci dönem ise tüm Türkiye’den katılacak lise öğrencilerden 20, toplam 40 seçilmiş öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Bölüm ve Gözlemevi’nin teleskop, dedektör ve astronomik gözlem aletlerinin kullanılacağı Bilim Okuluna lise ve dengi okulların 10. ve 11. sınıfta okuyan ve fen bilimleri alanını seçmiş tüm öğrencileri başvurabilirler.

Bilim Okuluna başvurular 2 Haziran 2017 saat: 10:00 itibari ile başlanmıştır. 23 Haziran 2017 saat 17:30’a kadar başvurular açık kalacaktır.

Bilim Okulu hazırlıkları devam etmektedir…

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir