IV. Zeka ve Yetenek Kongresine Kayıtlar Başladı.

IV. Zeka ve Yetenek Kongresine Kayıtlar Başladı.

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Zekâ ve Yetenek Kongresi, geçmiş yıllarda olduğu gibi; zekâ ve yetenek konularında kuramsal ve deneysel çalışmalar yürüten akademisyenlerden alanda uygulama yapan eğitimcilere, zekâsını ve yeteneğini kendi çalışma alanında gösteren toplumca tanınmış kişilerden profesyonel hayata henüz adım atmamış öğrencilere çeşitli ve zengin bir katılımcı profilinin düşüncelerini ve deneyimlerini içeriyor.

Yıllardır zekâ ve yetenekle ilgili alanlarda çalışan bir kurum olarak toplumumuzun her kesiminde bunlara yönelik yoğun bir ilgi olduğunu deneyimlerimizle biliyoruz. En beklenmedik anlarda, en beklenmedik yerlerde karşımıza çıkan göz kamaştırıcı zekâ ve yetenek örneklerine de yabancı değiliz. Sevinerek söyleyebiliriz ki kongremiz gerek gösterilen ilgi, gerek sergilenen performanslar açısından beklentilerimizin ötesine geçen bir etkinliktir. Son dönemde zekâ ve yetenekle ilgili çalışmaların artması ve toplumun geniş kesimlerinden ilgi görmesi ise hepimizi sevindiren bir diğer gelişmedir. Bu bağlamda ilgili kişi/kurumların kendi güçlerince bu süreci desteklemesi gerek. Zekâ ve Yetenek Kongreleri ile bu uzlaşmaya bir katkı yapıyor olmaktan mutluyuz.

Eğitim alanının tüm aktörlerini yakından ilgilendiren ve güncelliğini her dönem koruyan; sosyal iletişimin zekâ ve yetenekle ilişkisi, beynin yapısı, üstün zekâlı çocukların eğitiminde izlenmesi gereken yollar ve karşılaşılabilecek sorunlar, bu kapsamda ailelere düşen görevler, zekâ kavramının yeniden düşünülmesi, zekâ testleri tartışması ve daha pek çok soru/öneri bu yıl da kongrenin meşgul olduğu başlıklardan olacaktır. Ayrıca gelecek kongreler için konuşmacı ve konu önerilerinize açık olduğumuzu eklemek isteriz.

Özetle; Türkiye Zeka Vakfı ve ODTÜ Eğitim Fakültesi olarak dileğimiz, her geçen yıl zekâ ve yetenek ile ilgili sorunları bu sorunların hafiflediği bir ortamda, daha fazlasını ve daha iyisini yapabilmek amacıyla ele alabilmek.

19-20 Kasım’da Ankara’da buluşmak dileğiyle…

Arkadaşlar ayrıntılı bilgi için TIKLAYIN…

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir