Mars’ta Bir Gece!

Yoğun istek üzerine bir daha: Mars’ta Bir Gece!

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi 26 Mart’ta tüm bilim sever çocukları bilim, astronomi ve macera dolu bir gece etkinliği için BTM’ye davet ediyor.

BTM’nin bilim ve eğlence dolu etkinlikleri hızla devam ediyor. Bilimin uygulanabilir ve eğlenceli yüzünü halkla buluşturarak Bursa’da bilimin konuşulmasını sağlayan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bu kez macera dolu bir gece etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Kanada’dan gelen ve Türkiye’de ilk kez BTM’de sergilenen Facing Mars Sergisi’nde gerçekleşecek olan ‘Bilimsel Geceleme-Mars’ etkinliğine Suriyeli Astronot Muhammed A. Faris de konuk olacak. Gecenin başında özel anlatım ile Mars Sergisini gezecek katılımcılar Planetaryum’da Astronot Faris’in anlatımı ile uzayın derinliklerine keşfe çıkacaklar. Katılımcıların Mars’ta yürüyüş yapacakları ve uzay bisikletini kullanacakları etkinlikte bilim atölyeleri ve bilimsel söyleşilerle uzay ve gökyüzü ile ilgili bilgilenirken gecenin ilerleyen saatlerinde gökyüzü gözlemine de katılacaklar.

Geceyi Mars sergisinin içine kurulacak çadırlarda geçirecek katılımcılar macera ve bilim dolu bir geceyi BTM’de geçirmiş olacaklar. Etkinlik akşam saatlerinde başlayıp, ertesi gün ailelerin katılımı ile yapılacak kahvaltı ile sona erecek.
10-14 yaş arası katılımcılara yönelik olan etkinliğe kayıt yaptırmak için TIKLAYINIZ.

Bu çok özel astronomi deneyimi için bilim severleri BTM’ye bekliyoruz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir