Damdan Düşen Anne – Filiz Günsür

Damdan Düşen Anne

Arkadaşlar Filiz Hanım’ın tecrübelerinden faydalanmak için mutlaka okunması gerektiğini düşünüyorum.Filiz Günsür bakın ne diyor:

Yaklaşık 9-10 sene önce kızımın tanılanması ile başlayan uzun bir yolculuğa çıktık.
Yolculuğumuz hala devam ediyor olsa da, artık yönümüzü bulduk, kaygılar bitti, ekilen tohumlar “filizlendi” ve meyve verdi.

Bu zaman içerisinde yüzlerce üstün potansiyelli çocuk ailesi ile fikir alışverişi içinde bulunma şansı yakaladım. Böylece ortak sıkıntılarımızı fark edip, hep beraber çözüm yolları aradık ve aslında hepimizin “Damdan Düşen” birine ihtiyaç duyduğunu farkettik.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak bu dayanışma grubunu kurduk, iyi günde, kötü günde sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi paylaşarak birbirimize destek olduk.

2 sene önce, öğrendiğim ve faydalandığım herşeyi sizlerle de paylaşmaya karar verdim ve herşeyi bir kitapta toplamaya başladım.

Kolay olmadı, gerçekten düşündüğümden çok daha fazla emek vermek gerekti ama sonunda başardık.

Bir çok uzman, eğitimci ve veli elele verdik, elimizden geldiğince üstün potansiyelli çocukların velilerinin yaşadıkları sıkıntılarda, yardımcı olabileceğini umduğumuz bir kaynak oluşturduk.

Çalışmamızın herkese faydalı olacağını umuyorum ve kitabın duyurulmasına destek verecek olan herkese, şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Çok sevgiler,

Filiz Günsür

Not: Kitabı şimdiden, bu bağlantıya tıklayarak edinebilirsiniz.
http://m.kitapyurdu.com/index.php…

veya 5 Mayıs Perşembe gününü bekleyerek, bir çok kitapçılarda bulabileceksiniz.

ABAKÜS kitap evini takip etmenizi tavsiye ederim.
https://www.facebook.com/abakuskitap/

Kitap hakkındaki görüşlere baktığımızda; kitabın üstün/ özel yetenekli çocuğa sahip aileler için neden baş ucu kitabı olması gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

 

Kitap hakkında bazı görüşler …

Üstün yetenek konusunu bugüne dek hep işin uzmanlarından okudunuz, peki hiç çocuğu üstün yetenek tanısı almış bir annenin deneyimlerine dair bir kitap okudunuz mu?

Filiz Günsür, üstün yetenek literatüründe boşluğu fazlasıyla hissedilen “anne” bakış açısından kaleme almış “Damdan Düşen Anne”yi… Üstün yetenek tanısı almış bir çocuğun ailesi neler yaşar, neler hisseder, ne gibi zorluklarla karşılaşır, onları nasıl aşar, nerelere başvurabilir, nelere dikkat etmelidir?
Bu kitap üstün yetenek konusundaki bilimsel bilgileri ve uzman röportajlarını, bir anne ve iki çocuğunun deneyimleriyle buluşturarak anne babalara bu zorlu ama zevkli yolculukta ışık tutuyor.
Üstün Yetenek Eğitimi Uzmanı-Dr. Bahar Eriş

Filiz hanım, üstünlerle çalışmak için yola koyulduğumda beni bulan ilk veliydi. Ve gördüm ki Filiz hanımın iş üretebilme kriterleri; samimiyet, dürüstlük, gerçek tecrübe ve bilimsel bilgiydi. Yürekten gelen bir yaklaşım, zorlu süreçlerden süzülmüş deneyimler, yoğun şekilde faydalı olabilme duygusu ile kaleme alınmış bu kitabı tüm dostlarıma tavsiye edeceğim.
Bahçelievler RAM Müdürü-Mehmet Hilmi Eren

“Damdan Düşen Anne, akademik veriler ile kişisel gözlem ve deneyimlerin harika bir sentezi. Kompakt bir üstün yetenekli çocuk ailesi rehberi.”
Dr. Yalın Alpay

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir