Üstün Yetenekli Öğrenciler Ve Geleceğin Öğretmenleri Doğa Eğitimi İçin Sakarya’da Buluşuyor

Üstün Yetenekli Öğrenciler Ve Geleceğin Öğretmenleri Doğa Eğitimi İçin Sakarya’da Buluşuyor

12-18 Haziran 2017 Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü

Önemli Bilgiler

Konaklama: Proje süresince Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’ndeki Esentepe Öğrenci Yurtlarında konaklama yapılacaktır. Uzak şehirlerden gelen katılımcılarımız 11 Haziran günü gelerek bu yurtlara girişlerini yapabilirler. Bununla birlikte 12 Haziran günü öğleden sonra projedeki rehber arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmak için orada olacaklardır.

Ulaşım: Konaklayacağımız ve etkinlikleri yapacağımız yer (arazi gezileri dışında) Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü (Merkez Kampüs)’nün içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca Metro-Vib-Kamil Koç firmalarının Sakarya Otogarı’ndan Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsüne servisleri bulunmaktadır. Servisler ile ortalama otogar-merkez kampüs arası 15dk kadar sürmektedir. Diğer otobüs firmalarını da arayarak kampüs için servislerinin olup olmadıklarını öğrenerek tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

12 Haziran 2017, saat 10:00’da açılışımız Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2’de yapılacaktır. Bununla birlikte ayrıntılı etkinlik programında belirtilen Film Akademisi sınıfı da kültür ve kongre merkezimizin içerisinde yer almaktadır.

Yanımızda ne getirmeliyiz?

Acarlar longozu, Poyrazlar gibi arazi gezilerimiz olacağı için katılımcılarımızn yanlarında spor ayakkabı getirmeleri rahat hareket edebilmeleri açısından önemlidir. Bunun dışında yurt içerisinde rahat etmeleri adına terlik getirmeleri önerilmektedir.

İsteyen katılımcılarımız daha rahat çalışabilmeleri adına kendi kişisel bilgisayarlarını getirebilirler.

Bunun dışında katılımcılarımıza kalem, defter, şapka, çanta(sırt çantası) ve t-shirt verilecektir.

Üstün Yetenekli Öğrenciler ve Geleceğin Öğretmenleri Doğa Eğitimi için Sakarya’da Buluşuyor

Projede;

16 Üstün yetenekli ilköğretim 8.sınıf öğrencisi ve
Farklı branşlardan son sınıf 16 öğretmen adayı olmak üzere 32 katılımcı yer alacaktır.

Katılımcıların konaklama ve iaşe masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.Ulaşım masrafları katılımcıya aittir.

Projemiz…

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Sakarya İlimizde, alanında uzman akademisyenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler ile üstün yetenekli öğrenciler ve geleceğin öğretmenleri doğa eğitimi için buluşuyor. TÜBİTAK tarafından desteklenen bu projede öncelikli olarak katılımcıların;

• Doğayı disiplinler arası bir bakış açısıyla ele alarak bu konuda temel bilgi sahibi olmalarını sağlamak,

• Doğadaki olayları, ilişkileri araştırıp sorgulayarak ve bilimsel temellere dayandırarak açıklayabilmelerini sağlamak,

• Çevreye karşı olumlu tutum geliştirerek onu koruma ve iyileştirme yönünde etkin katılım isteği kazanmalarını sağlamak,

• Gerçekleştirilecek etkinliklerle çevre sorunlarına ilişkin yaratıcı çözüm üretmelerini sağlamak,

• Yapılacak etkinlikler ile eğlenerek bilime ilişkin merak duygusu kazanmaları ve ortaya çıkardıkları ürünlerle de başarı duygusunu tatmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Bunlara ek olarak:

• Üstün yetenekliler sıklıkla öğretmenleri tarafından “davranış problemleri olan bireyler” olarak görülmektedirler. Projede üstün yetenekliler ve öğretmen adaylarının bir arada işbirlikli olarak çalışması en azından bu projedeki öğretmen adaylarının üstün yetenekli öğrencileri doğru olarak tanımalarına ve özelliklerini gözlemlemelerine fırsat vereceği düşünülmektedir.

• Son olarak, proje süresince üstün yetenekli öğrenciler kendilerine benzer avantaj ve dezavantajlara sahip akranları ile tanışarak vakit geçireceklerinden projenin onların sosyal ve iletişim becerilerine katkı sağlayabileceği düşünülmektedir.

Proje süresince gerçekleştirilecek etkinlikler ile üstün yetenekli öğrencilerin ve öğretmen adaylarının doğa bilincine sahip bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Doğada ve laboratuarlarda gerçekleştirilecek bu eğitimler ile katılımcıların aktif rol alarak kalıcı bilgiler edinmeleri ve yukarıda belirtilen amaçlar çerçevesinde gelişmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir